Maj 2016: akcja Twoje światło w Fatimie z kolejnym sukcesem


Instytut Ks. Piotra Skargi przekazał do fatimskiego sanktuarium rekordową liczbę 219 sztuk dużych świec wotywnych, pochodzących z akcji "Twoje światło w Fatimie". Świece powstały z przetopienia małych świeczek, odsyłanych przez osoby zapalające wirtualne świece na stronie modlitwa.fatima.pl oraz uczestniczące w akcji drogą pocztową. Wraz ze świecami, do Fatimy trafiło 5040 kart z intencjami modlitewnymi.


Akcja "Twoje światło w Fatimie" realizowana jest od siedmiu lat, w tym na polu internetowym od lat pięciu, gromadząc coraz liczniejsze grono osób modlących się i wspierających modlitwą innych. Tylko w ostatnim półroczu zapalono tą drogą ponad 7000 świec, w tym ponad 2000 trzydziestodniowych i wieczystych. Właśnie te świece każdorazowo obfitują w niemałą liczbę wysokich świec wotywnych. Towarzyszą im intencje, które korespondenci i darczyńcy Instytutu Ks. Piotra Skargi powierzają wstawiennictwu Maryi. We wszystkich tych intencjach w maju i październiku odprawiana jest w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Msza Święta.

Przypominamy także, iż w maju 2016 r., tak jak to miało miejsce w latach poprzednich, w ramach pielgrzymki wyruszy do Portugalii grupa kilkudziesięciu Apostołów Fatimy, wylosowanych w ramach cyklicznych działań Apostolatu. Będą oni mieli unikalną szansę poznania miejsc objawień Matki Bożej i Anioła Portugalii. Poznają także domy rodzinne pastuszków fatimskich oraz najważniejsze zabytki i miejsca kultu katolickiego w Portugalii.
 
 
 STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI       KRAKÓW 2021