Maj 2014: setki świec i tysiące intencji jadą do Fatimy

Kolejne deklaracje, intencje, podziękowania i świece wotywne dotrą 16. maja 2014 roku do portugalskiej Fatimy. Darczyńcy i sympatycy Instytutu Ks. Piotra Skargi przesłali tym razem 11850 podziękowań i próśb do Matki Bożej Fatimskiej, a także 2750 intencji, składanych w ramach akcji "Twoje światło w Fatimie". Wraz z nimi w fatimskim Sanktuarium zapłoną 122 świece wotywne, wykonane ze świeczek przesłanych przez użytkowników strony modlitwa.fatima.pl.

Akcja „Twoje światło w Fatimie” została zainicjowana przez Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi w połowie 2009 roku. Prezes Sławomir Olejniczak zwrócił się drogą korespondencyjną do sympatyków i darczyńców Instytutu z inicjatywą wysłania do Fatimy i zapalenia przy Kaplicy Objawień świec od polskich rodzin. Wraz z korespondencją zawierającą apel, każdy adresat otrzymał małą świecę, która w razie pozytywnego odzewu trafiała z powrotem do Instytutu wraz z intencjami prywatnymi. Od stycznia 2012 roku akcja została poszerzona o stronę internetową modlitwa.fatima.pl, na której można do niej przystąpić przez zapalenie wirtualnej świecy 30-dniowej lub wieczystej.

Tym razem to już 9. edycja akcji "Twoje światło w Fatimie", w ramach której dotychczas zapalono łącznie 2030 dużych świec wotywnych oraz złożono 128 370 kartek zawierających intencje Przyjaciół Instytutu.
 
 
 STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI       KRAKÓW 2021