Maj 2013 - kolejne świece zapłonęły w Fatimie

W dniach 23-26 maja Apostołowie Fatimy oraz przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi zapalili w portugalskiej Fatimie 71 dużych świec wotywnych. Świece, już tradycyjnie, zapłonęły przed obliczem Matki Bożej Fatimskiej. Wraz z nimi pielgrzymi z Polski złożyli w sanktuarium aż 2100 intencji nadesłanych przez rodaków.

Duże świece wotywne zostały uformowane z tysięcy małych świeczek, które uczestnicy akcji „Twoje światło w Fatimie” zaopatrzyli we własne intencje modlitewne. Dwa razy w roku – w maju i w październiku – są one zawożone przed oblicze Fatimskiej Pani.

W tym roku pielgrzymi przebywali w Portugalii od 23 do 26 maja. Rankiem w sobotę 25 maja zapalili 71 świec przywiezionych z Polski. Następnie złożyli wszystkie intencje przed figurą Matki Bożej Fatimskiej w Kaplicy Objawień. Oprócz obowiązkowego pobytu w Fatimie, zwiedzili także nadbrzeżną miejscowość Nazaré, cysterskie opactwo w Alcobaça. W Bazylice Matki Bożej Różańcowej w Fatimie została natomiast odprawiona Msza święta w intencjach Apostołów Fatimy.

Zapalenie świec i złożenie intencji zbiega się także z organizowaną dwa razy w roku pielgrzymką Apostołów Fatimy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Każdy, kto zadeklaruje swój aktywny udział w promowaniu orędzia fatimskiego i przystąpi do grupy Apostolatu Fatimy, uczestniczy w organizowanym, co pół roku, losowaniu. Dzięki temu niezwykłemu przywilejowi już setki osób miały możliwość udania się do miejsca, gdzie Matka Boża objawiła się trójce pastuszków.
 
 
 INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI       KRAKÓW 2019